Nyári könyvajánló

Olvasási idő: 3 perc

Itt a nyár, a hosszú esték, pihenések és szabadságok ideje. Sokan szeretnének elmerülni egy jó könyvben, de nincs ötletük, vagy inspirációra van szükségük, hogy milyen olvasmányt válasszanak a szünidő alatt. Szeretnénk ajánlani néhány érdekes könyvet a vízpart mellé, amíg könyvtári egységeink zárva tartanak.

 Edward Watts: Róma – Hanyatlás és megújulás örök körforgása

Pécs római nevén Sopianae, bár egy kis város, mégis tükrözi Róma teljes történelmét.

Ha érdekli a történelem és a római kor témája, a Tudásközpont második emeleten, az új könyveink között megtalálhatja Edward Watts fiatal történész művét, amely teljesen új látószögből mutatja be Róma folyamatos bukásokkal és felemelkedésekkel teli történetét, a Kr.e. 1. századtól egészen napjainkig. A könyv szemléletmódja újító és hiánypótló, hiszen átfogó képet ad Róma és a világ folyamatosan változó kapcsolatáról, ami teljesen friss megközelítést kínál a témában.

Régészként talán ez az egyik legérdekesebb kutatási terület, hiszen itt merül fel a kérdés, hogyan és mikor húzhatunk mesterséges határokat az időben. Mitől számítható egy birodalom bukása? Amikor elveszíti a korábbi befolyását, hatalmát, vagy amikor a közigazgatási rendszere megbukik? Mikor szűnik meg a birodalom által létrehozott kulturális hatás utolsó morzsája? Mindezen kérdések alapos körüljárásával ad választ a könyv.

Clara Törnvall: Autisták – a spektrumon élő nőkről

Az autizmust leggyakrabban idegrendszeri rendellenességek okozta fejlődési zavarokként definiálják, főként orvosi és biológiai szempontból. Azonban emberi jogi megközelítésben az autizmus az emberi fejlődés sokszínűségének egyik lehetséges útjaként is értelmezhető.

Az 1980-as évekig azt gondolták, hogy ez a spektrumzavar kizárólag a férfiakra jellemző, és a nőket nem érinti, és még napjainkban is inkább ritkaságnak számít, hogy lányokat és nőket diagnosztizálnak autistaként.

Clara Törnvall 18 éves korától terapeutákhoz járt, antidepresszánsokat szedett, és rengeteg könyvet olvasott a mentális betegségekről, de egyik megoldás sem használt igazán. Végül, hosszú idő után, egy pszichiáter diagnosztizálta autizmussal. Ebben a könyvben Clara igyekszik segíteni a hasonló helyzetben lévő nőket, olyan példákon keresztül, amelyekből ők is erőt meríthetnek, és jobban megérthetik saját magukat Clara történetén keresztül.

Szivák Júlia: Hinduizmus és média a 21. században

India legnagyobb és politikailag legjelentősebb vallása a hinduizmus, amely már Indián kívül is elterjedt. A hagyományos értékrend és a globalizációs hatások komoly dilemmák elé állítják a társadalmat. Szivák Júlia indológus mindezt a média szemüvegén keresztül vizsgálja.

Megtudhatjuk, hogy a több ezer éves eposzok és azok szereplői hogyan jelennek meg a mozivásznon, és hogy a politikai hinduizmus milyen hatást gyakorol a médiára. Hogyan tükröződik a feminizmus a női főhősök történetében? Hogyan változott meg az indiai nő képe, és a mítoszok hatását miként formálta a média befolyása? És mindehhez hogyan kapcsolódik a közösségi média, a mai világunk egyik meghatározó tényezője?

Online megoldásainkkal pedig kényelmesen otthonról, vagy akár a nyaralás helyszínéről is elérhetők e-könyves újdonságaink a legforróbb nyári időszakban.

Leave a Reply

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑