Az Open Access Mozgalom létrejöttét és célját egy korábbi blogbejegyzésben mutattuk be, akkor már utaltunk arra, hogy a mozgalom hatására a hagyományos folyóiratok mellett megjelentek az úgynevezett open access folyóiratok is.
Top 10+1 olvasószolgálati kérdés
Könyvtáraink regisztrációs és kölcsönző pultjainál gyakran ismétlődnek kérdéseitek. Az alábbiakban a leggyakrabban elhangzó kérdéseket és az azokra adott válaszokat gyűjtöttük össze.
Ha Pécsett tanulsz, ezt a különleges könyvtárat látnod kell!
Ha Pécsett tanuló egyetemi hallgató vagy, így márciusra valószínűleg belaktad már a várost, ismered a főbb nevezetességeket, a közkedvelt szórakozóhelyeket, a közlekedési útvonalakat és a legjobb boltokat.
Continue reading „Ha Pécsett tanulsz, ezt a különleges könyvtárat látnod kell!”
Koller József, a pécsi világörökség legelső tudós kutatója
A „Prolegomena” a Pallas Nagylexikon meghatározása szerint „a. m. valamely iratnak előszava, vagy pedig bevezetése, mely arra van hivatva, hogy az olvasót az irodalmi terméknek szellemébe bevezesse”. Continue reading „Koller József, a pécsi világörökség legelső tudós kutatója”
A hely, ahol 4000 könyvet ér a Neptun kódod
Spórold meg a félév eleji könyvtári rohamot! Tudsz róla, hogy a Neptun kódodat nem csak a tanulmányi rendszerbe való bejelentkezéshez használhatod? Van egy ennél sokkal kellemesebb elfoglaltság is, amit végezhetsz vele: az olvasás.
Continue reading „A hely, ahol 4000 könyvet ér a Neptun kódod”